wikitech

technika

 • środa, 30 marca 2011
  • Co to FQDA

   Adres jest bardzo ciekawą rzeczą. W przypadku zwykłej poczty posiadamy adres domowy, adres zamieszkania. To tam gdzie mieszkamy i żyjemy. I do tego właśnie miejsca, przy pomocy poczty jak i kuriera dochodzą listy do nas. FQDA jest ciągiem znaków odpowiadającym za nasz adres emailowy w sieci, który wygląda  w gruncie rzeczy podobnie do zwykłego. Jest w nim nazwa lokalna i domenowa oddzielone miedzy sobą znakiem „@”. Nazwa lokalna jest taka nazwą jaką wybrał sobie użytkownik. Porównując do tradycyjnej poczty, możemy uznać że to jest w tym przypadku nasze imię i nazwisko no i ulica. Następnie po małpie jest oczywiście nazwa domenowa, która określa na jakim serwerze jest nasza nazwa lokalna, co jest niezbędne przy tworzeniu konfiguracji dla programów pocztowych. Moglibyśmy to porównać do miasta i kodu pocztowego w adresie zamieszkania., które zawierają niezbędne dane „serwera” to jest miejsca do którego maja dostrzec wiadomości. I tak to właśnie wygląda.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   xberith
   Czas publikacji:
   środa, 30 marca 2011 18:51
  • Co to Eml


   Dostęp do poczty elektronicznej można uzyskać na różne sposoby. Obecnie najpopularniejszym i najbardziej wszechstronnym sposobem dostępu jest dostęp przez serwer i strony WWW przy pomocy interfejsu dostarczonego przez usługodawcę. W taki sposób możemy sprawdzić pocztę w dowolnym miejscu, wystarczy nam do tego bowiem przeglądarka z dostępem do Internetu. Jednak w warunkach domowych rozwiązanie to ma wiele wad, takich jak ta, ze na przykład nie dostajemy powiadomienia o no0wej wiadomości. I dlatego właśnie w domu niekiedy lepiej używać programu pocztowego który pobierze list z serwera, powiadomi nas o tym, wyświetli go i zapisze na dysku. W tym celu programy wykorzystują zazwyczaj plików z rozszerzeniem .eml o którym tutaj właśnie mowa. Standardowo jeden plik eml to jest jeden email, który jest zapisany na dysku i może zostać w dowolnej chwili otwarty przez program pocztowy. I tak właśnie pliczki takie umożliwiają nam zapisywanie emaili na komputerze bez utraty formatów itp.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   xberith
   Czas publikacji:
   środa, 30 marca 2011 18:50
  • Co to Dynamiczna sygnatura


   Pocztę elektroniczna niewiele się w gruncie rzeczy różni od zwykłej poczty. Jedyne tak prawdziwie widoczne różnice są w adresie, który w przypadku poczty  elektronicznej, podobnie jak i w Weilu innych przypadkach jest znacznie prostszy i łatwiejszy do strawienia. Tak to wygląda w praktyce, a przecież praktyczność jest najważniejsza w dzisiejszym świecie. I tutaj poczta elektroniczna króluje. Wiadomo ze listy się podpisuje, firmy zazwyczaj dodają swoje pieczątki etc. Jednak to co jest zapisane na pieczątce nie da się zmienić, gdyż było nie było jest to tam wybite na stałe. Całkiem inaczej niż w przypadku dynamicznej sygnatury, która możemy naprawdę w każdej chwili zmienić, ulepszyć, podać dodatkowe informacje i tym podobne.  Jest to niezwykle przydatne w codziennym życiu, gdyż niezwykle zaoszczędza nam wszelkiego wysiłku, który niekiedy musielibyśmy włożyć w zmiany każdego podpisu. Jak widać po raz kolejny postęp i komputery pomagają w naszym codziennym życiu i umożliwiają niemożliwe.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   xberith
   Czas publikacji:
   środa, 30 marca 2011 18:49